محصولات خانگی

دستگاه زباله خرد کن زیر سینک مدل شارک 370 و شارک 370 پلاس

نحوه کار با دستگاه :

جهت استفاده از دستگاه ابتدا شیر آب را باز نموده و دستگاه را روشن نمایید سپس مواد بازیافتی را داخل سینک ریخته و به سمت دهانه ورودی هدایت کنید (به هیچ عنوان در هنگام روشن بودن دستگاه دست خود را داخل دهانه ورودی نکنید). بعد از خالی شدن سینک دستگاه را خاموش نموده و پس از چند ثانیه شیر آب را ببندید.

 

چه موادی را میتوانیم داخل دستگاه بریزیم:

1- باقیمانده بشقاب های غذا شامل سبزیجات، برنج، ماکارونی، سیب زمینی، انواع سس ها، پوست میوه ها بصورت کوچک شده، استخوان های ریز باقیمانده (استخوان ماهی) و...
2- فست فود های باقیمانده در بشقاب.
3- باقیمانده میوه و سبزیجات پس از شستشو داخل سینک.

 

چه موادی را نباید داخل دستگاه بریزیم:

1- در هنگام تمیز کردن باقیمانده بشقاب ها دقت شود که هر گونه مواد غیر خوراکی مانند قاشق و چنگال و استخوان های باقیمانده و هسته های میوه ها (گیلاس، آلبالو، زیتون، خرما، ...) داخل دستگاه نشود (به دلیل نحوه کار این دستگاه  که له کردن مواد غذایی و سپس برش این مواداست).
2- پلاستیک ها و همچنین کاغذ و دستمال کاغذی و شیشه در دستگاه قابل خرد شدن نیستند  و باعث گیر در دستگاه می شوند و ریختن این قطعات داخل دستگاه موجب خرابی دستگاه میشود.
3- سبزی هایی که دارای الیاف بلند هستند (مانند کرفس،پوست پیاز، مارچوپه، پوسته ذرت ) رگه های این سبزیجات به دور تیغه ها میپیچند و ممکن است در کار دستگاه اختلال ایجاد کند.
4- در هنگام ریختن موادی که جذب کننده آب هستند (مانند برنج، ماکارونی، تفاله چایی، ...) که به هیچ عنوان این مواد را بصورت پخته نشده داخل دستگاه نریزید و همچنین بعد از ریختن این مواد (بصورت پخته ) داخل دستگاه، حتما آب به اندازه کافی ریخته شود که این مواد از داخل لوله های فاضلاب تخلیه گردد (وجود این مواد داخل لوله ها و افزایش حجم آنها میتواند در روند تخلیه مواد اشکال ایجاد کند).

 

مشکل زباله در زندگی شهری:

امروزه یکی از مشکلات جدی ما، امحا زباله هایی است که هر روزه توسط ما تولید میشود، از حمل این زباله ها تا امحا آنها، که معمولا به روش دفنی صورت می گیرد و هر روزه بر مقدار آنها و خسارت هایی که به طبیعت وارد می شود، افزوده می شود. راه های بسیاری جهت کاهش این خسارت ها وجود دارد، تفکیک زباله ها و بازیافت مواد قابل بازیافت (مانند پلاستیک ها و فلزات ) و بازیافت مواد قابل تجزیه در طبیعت ( مانند باقیمانده مواد غذایی غیر قابل مصرف) و جدا سازی آنها از مواد دیگر.


بازیافت زباله ها در آشپزخانه:

استفاده از یک دستگاه زباله خرد کن خانگی که مستقیما زیر سینک آشپزخانه نصب میشود، به شما اجازه می دهد مقداری از زباله های تولید شده در آشپزخانه را توسط سیستم فاضلاب بازیافت کنید و به طبیعت باز گردانید، با این کار حجم زباله های شما و حجم زباله هایی که باید حمل و دفن شود کاهش می یابد.
چگونه ؟
 زباله هایی که داخل سینک ریخته میشوند همراه آب به داخل دستگاه رفته و در اثر نیروی گریز از مرکز ایجاد شده توسط صفحه چرخان به پره های ثابت دستگاه برخورد نموده و داخل آنها له میشوند و توسط آب به سمت پایین رفته و توسط پره های زیرین بریده میشوند و در نتیجه قطعات کاملا خرد شده و تقریبا ایجاد یک محلول قابل عبور از لوله های فاضلاب می کند.
این مایع داخل سیستم فاضلاب شهری شده و به غنی کردن مواد داخل آن حهت بازیافت کمک می کند.

    

Top